PVC Nedir?

Poli vinil klorid (PVC) tuz ve petrol bazında üretilen termoplastik bir üründür.  PVC; karbon, hidrojen ve klor atomları içeren makro moleküllerden oluşmuş bir plastiktir. Pencereden, araçların gösterge panolarına kadar hayatımızda pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. PVC’nin çok miktarda klor ihtiva etmesi nedeniyle PVC’den mamul maddelerin ateşe karşı mukavemeti, PVC’nin geniş çapta inşaat sanayisinde kullanılmasına neden olmaktadır.

Homojen Vinil

Tek kat vinilden oluşan kompakt homojen vinil zemin, alt döşemeye yapıştırılmış ve kaynaklanmıştır. Kompakt homojen vinil zemin kaplamaları, yoğun ve çok yoğun trafiğe maruz kalan alanlar için ultra dayanıklı çözümlerdir; özellikle sağlık ve eğitim alanındaki uygulamalar için dayanıklılığı ve temizlik kolaylığı açısından tavsiye edilmektedir. Tarkett homojen vinil zeminleri, yoğun temizlik uygulamalarından kaçınmak ve zeminin kullanım ömrü boyunca bakım maliyetlerini %30 azaltmak için kuru cila uygulanabilen piyasadaki tek vinil zemindir. Akustik, statik iletken, statik dağıtıcı ve kaymayı önleyici seçenekleri mevcuttur.

Heterojen Vinil

Kompakt heterojen vinil, sınırsız tasarım olanakları için basılı malzemeden oluşan bir katman da dahil olmak üzere bir kaç katmandan oluşan bir zemin kaplamasıdır. Hem karo hem de plank formatında mevcut olan heterojen vinil zeminler, ticari ve konut kullanımı için yaratıcı çözümler ve özellikle hastanelerdeki ve okullardaki yoğun trafiğe maruz kalan alanlar için yüksek dayanıklılık sunar. Tarkett heterojen vinil zeminleri, aşırı dayanıklılık ve kolay bakım için patentli yüzey koruma özelliği olan TopClean XP yüzel korumasına sahiptir. Akustik ve kaymayı önleyen versiyonları da mevcuttur.

ESD & Antistatik Ürünler

Ameliyathaneler, x-ray odaları, temiz odalar ve laboratuvarlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş sürekli statik iletken bir zemin kaplamadır. Gelişmiş iletken özellikleri karbon-siyah parçacıklarının vinil aracılığıyla saf bir karbon tabana iletilmesi ile elde edilir. iQ serisinin bir parçası olan bu koleksiyon, yoğun trafikli alanlar için üstün aşınma, leke ve aşınma direnci ile birlikte aşırı dayanıklılık sunar. Renkler,  iQ serimizin diğer ürün ve aksesuarları ile koordinelidir.

Vinil Duvar Kaplamaları

Koridorlar ve hasta odaları gibi son derece zorlu ortamlar için tasarlanan ProtectWALL 1.5, duvarları darbelere, çizilmelere, lekelere ve kimyasallara karşı koruyan yüksek performanslı bir vinil duvar kaplamasıdır. Esnek ve montajı kolay bu duvar kaplaması (düz plakalara kıyasla 10 katı daha az eğim ), duvarlardaki hasarları azaltarak tamir ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Kolay temizlik için Top Clean XP yüzey korumamız ile işlem görmüştür.
ProtectWALL 1.5, Tapiflex, Acczent, iQ Granit ve iQ Optima serilerimizle uyumlu renkleriyle, enerjik yerlere ev benzeri bir atmosfer yaratıyor.
Son olarak, % 100 ftalat içermez.

PVC Zemin Kaplama Ankara

Pvc zemin kaplaması uygulamaları Ankara'da Kalyon Yapı Zemin tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Merkez ofisimize Ankara'da olup İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Adana, Bursa başta olmak üzere tüm Türkiye'de ve yurt dışında pvc zemin döşeme/kaplama hizmeti vermekteyiz.

Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Sağdaki Fiyat Teklifi Al linkimizi kullanarak bütün Pvc Zemin Kaplama modellerimiz için çok hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. PVC  fiyatları metrekare üzerinden verilmektedir. Bize hangi şehirde olduğunuzu ve alanınızın yaklaşık kaç metrekare olduğunu iletmeniz yeterlidir. Piyasanın en kaliteli malzemelerini ekonomik fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Unutmayın en ucuz ürün, size en uzun zaman hizmet edebilecek üründür. Bu nedenle sektördeki en kaliteli ürün üreten ve sertifikalarıyla kalitelerini kanıtlamış olan ürünleri kullanmaktayız. 

Pvc Zemin Kaplama Ankara

Neden Tarkett PVC Ürünleri

Herhangi bir ticari ortam için uygundur, Tarkett iQ PVC tutarlılığı sağlayan tek homojen vinil döşeme Tasarımdan ödün vermeden uzun vadeli performans. Kurulum kolaylığı, olağanüstü dayanıklılık, en düşük yaşam döngüsü maliyeti ve yeni nesil sağlıklı hijyenik yüzeyler. Geniş renk paletinde klasikten çağdaşa kendi zevkinize uygun zeminler tasarlayabilirsiniz. 70 yıllık tecrübe ve 300 milyonun üzerinde performansı ile Tarkett tamamen esnek homojen döşemede, değerini kanıtlamaya devam ediyor. Tarkett iQ homojen döşeme, zamandan korkmuyor ürününüz 25 yıl sonra bile aynı gözükecek.

Kısaca Tarkett

130 yıldır, inovasyon, mükemmele olan adanmışlık ve uzun süredir sürdürülebilirliğe olan bağlılık, Tarkett'i en ileri zemin çözümlerinde ve spor yüzeylerinde tüm segmentlerde bir dünya lideri haline getirmiştir.

Pvc Yer Döşemesi

Sağlıklı, kullanışlı hem de şık gözükmesi pvc yer döşemeleri ürünlerini artık işyerlerinin vazgeçilmez bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Antistatik Yer Kaplama

Sürekli statik iletken özelliği antistatik zemin kaplama ürünlerini özellikler hastane ve labaratuvarların vazgeçilmez zemini haline getirmiştir. Bu ürün çok sağlık dostudur.

TEKNİK VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLER

SINIFLANDIRMA
NormTarkett Değeri
Ürün tipi-Sentetik termoplastik polimerlere dayalı zemin kaplamaları (EN 14565)
Ticari sınıflandırmaISO 1087434 Çok Ağır
Endüstriyel sınıflandırmaISO 1087443 Ağır
ÖZELLİKLER
NormTarkett Değeri
NCS renk kodu-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Format Tipi-Rulo
Işığı yansıtma değeri-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Yüzey koruması-PUR_IQ
Toplam kalınlıkISO 243462 mm
Aşınma tabakası kalınlığıISO 243402 mm
Toplam ağırlıkISO 239972800 g/m²
Uygulama yöntemi-Yapıştırmalı
CE İŞARETİ PERFORMANSI
NormTarkett Değeri
CE İşareti-EN_14041
Performans Beyannamesi#-0019-0056-DoP-2015-11
Yangın reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Fibro çimento alt katmanında yanma reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Odun yongası alt katmanında yanma reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Kaymaya karşı dirençliEN 13893Sınıfı DS (µ ≥ 0,30)
Pentaklorofenol içeriği-< 5 ppm
TEKNİK PERFORMANS
NormTarkett DeğeriStandart Değer
Eletrical PropensityEN 1815Antistatik (≤ 2 kV)≤ 2 kV
Mobilya ayağı etkisiEN 424Hasar yokHasar yok
Kaymaya karşı dirençliDIN 51130R9-
Tekerlekli sandalye etkisiISO 4918Hasar yok-
Kalıcı batmaISO 24343-10,10 mm-
Kimyasallara karşı dirençliISO 26987Mükemmel direnç-
Alttan ısıtma-Var (azami 27°C)-
Isıya karşı kıvrılma direnciISO 239992 mm-
Işığa karşı renk solmazlığıISO 105-B02GE6-
Boyutsal stabiliteISO 239990,40 %-
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK & İÇ MEKAN HAVA KALİTESİ
NormTarkett Değeri
Formaldehit emisyonu-E1
Geri dönüştürülebilirlik-100 %
Toplam geri dönüştürülmüş içerik-25,50 %
ReStart® Ready-Evet
BREEAM sınıflandırması-AA
Ftalat içeriği-100% Ftalat içermez
28 gün sonraki TVOC emisyonlarıEN 16516Gold (≤ 100 µg / m³)
EPD mevcut-Var