Karo Halı Nedir?

İç içe geçebilen küçük halı parçaların birleşmesinden oluşan zemin kaplamasına Karo Halı diyoruz. Bu halılar genellikle ticari işletmelerin kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Çok çabuk kurulabilen bu halı geniş renk ve desen seçenekleriyle mekanın görüntüsünü tamamen değiştirmektedir. Güzel ve rahat görünmesinin yanı sıra düz bir yüzeye sahip olması, rahatça üzerinden yürünebilmesi, ve çok kolay temizlenebilmesi bu halıyı günümüzde artık evlere de girmesine neden olmuştur. 

Desso Karo Halıları

DESSO karo halıları ofislerde, okullarda, sağlık ortamlarında ve diğer kamu binalarında sağlığı ve refahı artırmak için güçlü tasarımını üstün yenilik ve performansla birleştirir. Patentli teknolojisi sayesinde, havadaki ince toz konsantrasyonunu normal halılara göre dört kat ve düz zeminlere göre sekiz kat daha etkili bir şekilde azalttığı kanıtlanmıştır. Yapılandırılmış bukle havlı karo halı, standart olarak 18 blok ve 6 farklı renk kombinasyonuna sahiptir.

Karo Halı Ankara

Karo halı zemin kaplama uygulamasını Ankara'da Kalyon Yapı Zemin hızlı bir şekilde yapmaktadır.
Merkez ofisimize Ankara'da olup İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Adana, Bursa başta olmak üzere tüm Türkiye'de ve yurt dışında karo halı yer döşeme/kaplama hizmeti vermekteyiz.

Karo Halı Fiyatları

Sağdaki linki kullanarak bütün karo halı kaplama modellerimiz için çok hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. Desso Karo Halı fiyatları metrekare üzerinden verilmektedir. Bize hangi şehirde olduğunuzu ve alanınızın yaklaşık kaç metrekare olduğunu iletmeniz yeterlidir. Piyasanın en kaliteli malzemelerini ekonomik fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Unutmayın en ucuz ürün, size en uzun zaman hizmet edebilecek üründür. Bu nedenle sektördeki en kaliteli ürün üreten ve sertifikalarıyla kalitelerini kanıtlamış olan ürünleri kullanmaktayız.

Karo Halı Havayı Nasıl Temizler

DESSO Hava Filtreleri çok ince toz parçalarını ince ipliklerinde muhafaza eder. DESSO'nun benzersiz ve bilimsel onay almış yapısı tozun tekrar havalanmasını önler. Toz parçaları halı tarafından yakalanır ve hapsedilir tekrar yürüdükçe bile tozuma dediğimiz olay gerçekleşmez. Bu bahsettiğimiz partikül maddeler, partikül kirliliği olarak da bilinir. Aslında mikroskobik parçacıkların bir karışımıdır. Boyutu parçacıklı maddenin, potansiyel riskleri ile doğrudan ilgilidir. Çünkü sağlık için ne kadar küçük olursa o kadar çok potansiyel olarak tehlikeli anlamına gelir. Desso Airmaster Karo Halıları işte bu çok küçük parçaları dahi tutmak için tasarlanmıştır. Ve bu özelliği dünyanın önde gelen temiz hava ölçümü yapan bağımsız kuruluşlarınca test edilerek başarısını kanıtlamış ve dünyanın ilk GUI Gold Plus sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Karo Halı Havayı Nasıl Temizler - Karo Halı Neden Sağlıklı

Karo Halı Neden Sağlıklı

Bu bahsettiğimiz havadaki toz parçacıkları sağlığımızı olumsuz olarak etkiler. Özellikler alerjisi ve astımı olanlar için en uygun çözümdür. Çünkü bu partikül maddeler solunum (akciğer) yoluyla sistemimize girerler büyük olsalar öksürükle vücuttan atılır ama çok küçükler. Çok miktarda aldığımız hapşırma gerçekleşir. Küçük parçacıklı bu maddeler akciğerlere derinlemesine nüfuz edebilir. Alveollere kadar her yere gidebilir, akciğere ve kalp sorunlarına neden olabilir ve kan sistemine zararlı kimyasalların iletilmesini dahi sağlar.

TEKNİK VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLER

SINIFLANDIRMA

NormTarkett DeğeriStandart Değer
Ürün tipiEN 1307Tekstil zemin kaplamaları (EN 1307)-
Ticari sınıflandırmaEN 130733 AğırEN 1307

ÖZELLİKLER

NormTarkett DeğeriStandart Değer
Kutu başına ürün sayısı-20-
Üretim tipiISO 2424Tuft-
Katman yapısı-STRU-
İkinci tabanISO 2424B8 EcoBase-
Geyc Oranı-1_10-
Toplam kalınlıkISO 17656 mm-
Etkin hav kalınlığıISO 17662,40 mm-
Toplam ağırlıkISO 85434150 g/m²-
Toplam katman kütlesiISO 2424650 g/m²-
Etkin katman kütlesiISO 8543345 g/m²ISO 2424
Katman yoğunluğuISO 85430 g/cm³-
Düğümlerin sayısı (no./m²)ISO 17631580-
Ürün Materyali-Tufted-
Uygulama yöntemi-Serbest Döşenebilir-

CE İŞARETİ PERFORMANSI

NormTarkett Değeri
CE İşareti-EN_14041
Performans Beyannamesi#-0493-CPR-0002-04
Yangın reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Kaymaya karşı dirençliEN 13893Sınıfı DS (µ ≥ 0,30)

TEKNİK PERFORMANS

NormTarkett Değeri
Darbe ses yalıtımı - ∆LwISO 1014025 db
Ses Emilimi - αwISO 3540,15
Lüks sınıflandırmasıEN 1307LC1
Tekerlekli sandalye etkisiISO 4918Yoğun kullanım
Termal direnç (in m²•K/W)ISO 83020,04
Alttan ısıtma-Var

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK & İÇ MEKAN HAVA KALİTESİ

NormTarkett Değeri
Global Green Tag-Level A
Cradle to Cradle®-Gümüş
28 gün sonraki TVOC emisyonları-≤ 1000 µg / m³